Nuwave

Szkoła | Studio| Rekrutacja | Kontakt

O nas

Szkoła została założona w 2013 roku i jako pierwsza tego typu placówka w Polsce oferuje kształcenie w zawodach technik realizacji dźwięku oraz technik realizacji nagrań i nagłośnień.

Doświadczenie naszej kadry zapewnia profesjonalne kształcenie świadomych swojego zawodu przyszłych realizatorów nagrań studyjnych i scenicznych stawiając wiedzę praktyczną na pierwszym planie.

Ze szczególną starannością zadbaliśmy o wyposażenie naszego studia w urządzenia najwyższej klasy aby zapewnić doskonałą jakość i komfort pracy.

Cechuje nas jakość. Zajęcia praktyczne prowadzimy w jednym z najlepiej rozwijających sie studiów nagrań w Polsce - Custom34 w Gdańsku Osowa. W ramach praktyk zawodowych współpracujemy także z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Filharmoni Bałtyckiej na Ołowiance, lokalnymi firmami nagłośnieniowymi oraz innymi instytucjami kultury.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

A tak pracujemy na zajęciach...

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Kurs z ABleton Live

Kurs przeznaczony dla osób początkujących, lub chcących utrwalić podstawy pracy z Ableton Live

Czas trwania: 20h

Termin - kwiecień 2020 (jeden weekend, dokładna data będzie podana po zakończeniu zapisów)

Cena: 250 zł

Termin składania zgłoszeń: 31.03.2020 r.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo pod adresem kontakt@nuwave.pl

Czego się nauczysz?

Celem kursu jest poznanie programu Ableton Live 10. Po ukończeniu kursu będziesz znał i potrafił użyć wszystkich natywnych urządzeń programu: instrumentów, efektów audio, efektów MIDI. Skonfigurujesz progrm do współpracy z twoim komputerem i kontrolerami MIDI, z kontrolerem Ableton Push na czele. Poznasz techniki, z pomocą których będziesz mógł tworzyć własną muzykę lub wzbogacić muzykę twojego zespołu o elelmenty elektroniczne, w tym synchronizację instrumentów i podkładów muzycznych. Poznasz również techniki wpływające na ergonomię pracy, jak tworzenie własnych presetów i używanie skrótów klawiszowych. Dowiesz się jak optymalnie skonfigurować swój komputer do współpracy z cyfrowym audio.


Program kursu przewiduje pracę w środowisku Ableton Live 10 Suite. Uczestnicy kursu powinni posiadać co najmniej własny komputer z zainstalowanym Ableton Live 9 lub 10. Użyteczny będzie również dowolny kontroler MIDI i interfejs audio.

Rekrutacja na rok 2020/2021

Rozpoczynamy rekrutację na kierunek Technik realizacji nagrań ( poprzednio technik realizacji dźwięku) na rok 2020/2021 w systemie zaocznym.

Z powodu stanu epidemiologicznego w kraju rekrutacja odbywa się wyłącznie online. Po przesłaniu zgłoszenia przez formularz zgłoszeniowy, dostępny poniżej należy przesłać mailem otrzymany kwestionariusz oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej wraz z dowodem uiszczenia wpłaty wpisowego.

W sprawch pilnych sekretariat czynny od 9:00 - 16:00

REKRUTACJA RUSZA OD 01.03.2020!

Informacje o kierunku:

 • Czas trwania nauki: 2 lata (4 semestry)
 • System kształcenia: Zaoczny (zajęcia przeważnie co drugi weekend)
 • Kwalifikacje:
  • Aud.08 Montaż dźwięku,
  • Aud.09 Realizacja nagrań dźwiękowych
 • Opłaty:
  • semestr - 3000 zł (możliwość rozłożenia opłaty w ratach)
  • wpisowe - 400 zł

Technik realizacji nagrań

Technik realizacji nagrań ( równoznaczne z technikiem realizacji dźwięku, od 2019 roku zmienion nazwę zawodu) to osoba odpowiedzialna za brzmienie produkcji, czy jest to koncert, nagrania czy postprodukcja nagrań. W pierwszym roku nauki, nauczysz się obsługi oprogramowania DAW, Pro Tools, który jest światowym standardem jeśli chodzi o nagrania wielośladowe. W praktyczny sposób przedstawimy Ci wpływ efektów psychoakustycznych na odbiór odtwarzanego materiału. Poznasz podstawy instrumentoznawstwa i kształcenia słuchu.

Na drugim roku zajęcia prowadzone są głównie w studiu. Skupiamy się przede wszystkim na doborze sprzętu i technik mikrofonowych, zależnych od warunków i nagrywanych instrumentów. Zagłębimy się w tajniki postprodukcji muzycznej oraz analizie nagranego materiału. Na koniec czwartego semestru w ramach pracy zaliczeniowej, produkujemy od zera utwór muzyczny z wykorzystaniem wszelkiego dobrobytu i zdolności naszych słuchaczy.

Aktualności

Nasze dane kontaktowe

Policealna Szkoła Technik Audiowizualnych NUWAVE

Adres: ul. K. Chodkiewicza 13A | 80-506 Gdańsk - Brzeźno

Telefon: +48 58 305 46 17

E-mail: kontakt@nuwave.pl